img

W jaką stronę będzie ewoluować hurtowy rynek kwiatów?

Trudno tutaj mówić jednoznacznie w jakim kierunku powinien iść rynek. Tak naprawdę kluczowa sprawa to rozwiązanie tych problemów jakie na tym rynku nadal istnieją. Nawet doświadczeni przedsiębiorcy, którzy stoją w miejscu na pewno muszą szukać dla siebie nowych doświadczeń i sposobów dystrybucji, tak by skutecznie się rozwijać. Nie będzie to takie proste zadanie i na pewno szukanie dobrych rozwiązań będzie ciągle bardzo ważne.

W rzeczywistości tak naprawdę każdy kto myśli o rozwoju musi cały czas zauważać to, że rynek się zmienia. Również w naszym kraju hurtownie zaczynają funkcjonować zupełnie inaczej i ta działalność coraz częściej ma zupełnie inny charakter. Między innymi dąży się do tego, by gromadzić u siebie taki asortyment, który będzie się bardzo dobrze sprzedawał. Portfolio produktów, które ma hurtownia powinno być jak najbardziej rozwinięte. Dzięki temu rzeczywiście ta oferta będzie wzbudzać największe zainteresowanie.

Dlatego trzeba dbać o to, by cały czas się rozwijać i szukać takich rozwiązań, które ostatecznie najlepiej mogą się dla danej firmy sprawdzić. Musimy pamiętać o tym, że sektor hurtowy niezależnie od tego jakiej branży będzie dotyczyć musi być bardzo dobrze rozwinięty. Największe znaczenie mają obecnie duże firmy i to one najlepiej się rozwijają. Nie ma się co dziwić, że cały czas pojawiają się więc dążenie do konsolidacji firm. To wszystko będzie miało rzeczywiście znaczenie, ponieważ firmy, które są rozwinięte, rozbudowane najczęściej mają najlepsze możliwe propozycje.

Z punktu widzenia małej pojedynczej hurtowni takie konkurowanie z dużą firmą, która na rynku jest od lat będzie bardzo trudne i w niektórych sytuacjach praktycznie niemożliwe. Dlatego właśnie kluczowe będzie szukanie takich rozwiązań, które sprawią, że jednak ta konkurencja okaże się łatwiejsza. Najlepiej więc podejmować decyzję o łączeniu tych firm w jedno duże przedsiębiorstwo, ponieważ wtedy te możliwości zdecydowanie wzrosną i firma będzie się mogła sprawnie rozwijać. Pojawia się jednak pytanie jak to u nas wygląda i czy rzeczywiście nasze firmy będą przygotowane odpowiednio do takiej konsolidacji czy będą w stanie się na nią zgodzić.

Tak naprawdę wygląda to różnie i wielu ekspertów jednak podkreśla, że nasi przedsiębiorcy boją się takiej konsolidacji i najczęściej po prostu jej nie chcą. Trudno więc powiedzieć jak to będzie wyglądało i czy rzeczywiście będzie można oczekiwać, że uda się skutecznie to rozwiązać. Na tą chwilę jednak naszym firmom trudno o współpracę z innymi.

Marzena

Redakcja e-zyczenie.pl

Zobacz również