img

Historia przesyłek kwiatowych

Oczywiście kwiaciarnie na początku XX wieku oczywiście wyglądały zupełnie inaczej niż współcześnie. Obecnie mamy zupełnie inną dystrybucję i możemy ściągać w ciągu doby kwiaty z całego świata.

W dzisiejszych czasach w kwiaciarni sprzedaje się różnorakie kwiaty z całego świata nawet najbardziej egzotyczne. Stąd wyślesz kwiaty w dowolne miejsce na świecie! Obecnie usługi tak zwanej poczty kwiatowej są bardzo popularne i praktycznie w każdej kwiaciarni mamy możliwości wysyłania kwiatów do innych miast dosłownie na każdy kontynent.

Wiele osób zastanawia się jednak jak to wszystko wygląda i jak będzie możliwe, skoro zanim kwiaty przejadą kilka tysięcy kilometrów już nic z nich nie będzie. To przede wszystkim fakt, że rynek funkcjonuje obecnie zupełnie inaczej niż kiedyś. A wszystko tak naprawdę zaczęło się nieco ponad 100 lat temu na terenie Niemiec. Taki przełom na rynku zagwarantowała nam Hubner, który prowadził kwiaciarnię na terenie Berlina. Dość szybko zbudował sobie silną pozycję na rynku i markę, która była ogólnie rozpoznawalna. Wydaje się jednak, że to wszystko co zrobił to przede wszystkim zmiana na nowe tak zwanej poczty kwiatowej, która właśnie dzięki jego księgarni wygląda obecnie zupełnie inaczej.

Podstawowa kwestia, która powinna nas zainteresować to oczywiście ogólna działalność kwiaciarni, która dość szybko zbudowała sobie silną pozycję i obsługiwała nawet królewski dwór. W tym okresie jednak przede wszystkim rozwijała się poczta kwiatowa, której popularność zdecydowanie rosła. Zanim jednak kwiaty mogły dotrzeć do adresata to tak naprawdę już nic z nich nie było. I dlatego Teodor Hubner wymyślił, że ten rynek można inaczej rozwinąć. Zastanawiał się co można zrobić, by nie trzeba było dostarczać zniszczonych, zwiędniętych kwiatów. Wpadł na pomysł stowarzyszeń kwiaciarni, tak by rzeczywiście można było dostarczyć doskonałe kwiaty.

Podstawowa sprawa to złożenie zamówienia w jednej kwiaciarni, ale wykonanie już w innej kwiaciarni, która będzie stowarzyszona z naszą. Zamówienia w kwiaciarni Hubnera można było składać przez telefon lub telegraf a były one realizowane w stowarzyszonej kwiaciarni w innym mieście, tam gdzie znajdował się adresat tej przesyłki. Była to tak naprawdę rewolucja, która doskonale się przyjęła i została naprawdę pozytywnie ocenia, klienci chętnie z tego korzystali. Ostatecznie więc można powiedzieć, że tak zrewolucjonizował się ten rynek przesyłek kwiatowych i trwa do dziś.

Obecnie tak właśnie realizuje się przesyłki w ramach poczty kwiatowej. Są one wykonywane w miejscu, gdzie kwiaty będą wręczone, tak by dotarły świeże i estetyczne. Współcześnie zamówienia będzie można już składać przez internet a dodatkowo będzie istnieć również możliwość opłacania takich zamówień w ramach przelewów internetowych. Oczywiście tak naprawdę ten rynek się udoskonala, ale podstawą jest to co wymyślił przed około 100 laty Teodor Hubner. To co udało mu się wprowadzić sprawiło, że obecnie rynek kwiatów wygląda już zupełnie inaczej niż kiedyś.

Marzena

Redakcja e-zyczenie.pl

Zobacz również